Venezia by PVII

results

april 28, schenectady invitational

Schenectady Invitational

Licensed to Schenectady High School    HY-TEK's Meet Manager 4/28/2009 08:25 PM
               Schenectady Girls Track Invitational - 4/28/2009
                             Schenectady New York
                                    Results
             Place School                                          Points
                1 Academy of Holy Names              AOHN          109.333

Girls 100 Meter Dash
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
Preliminaries
  8 Cooper, Christina            Academy of Holy                   13.55Q  1
 22 Bielak, Jacqueline           Academy of Holy                   14.53   4
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
Finals
  6 Cooper, Christina            Academy of Holy        13.55      13.45    3
Girls 200 Meter Dash
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
Preliminaries
  3 Mohamed, Sherez              Academy of Holy                   27.39Q  1
 19 Zegger, Alexandra            Academy of Holy                   30.04   2
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
Finals
  2 Mohamed, Sherez              Academy of Holy        27.39      26.36    8
Girls 400 Meter Dash
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
  2 Isabelle, Laura              Academy of Holy                 1:00.08   4   8
 29 Casale, Sara                 Academy of Holy                 1:11.49   2
Girls 800 Meter Run
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
  2 Recchia, Lauren              Academy of Holy                 2:19.30    8
  3 O'Keeffe, Adriana            Academy of Holy                 2:21.05    6
Girls 1500 Meter Run
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
  1 Maloy, Chatherine            Academy of Holy                 4:51.47   10
  9 Massaroni, Therese           Academy of Holy                 5:21.91
Girls 3000 Meter Run
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
  6 Triller, Leah                Academy of Holy                11:11.57    3
 19 Kopp, Paige                  Academy of Holy                12:42.15
Girls 100 Meter Hurdles
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
Preliminaries
 10 Massaroni, Quinn             Academy of Holy                   17.66   2
Girls 400 Meter Hurdles
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
  3 Geleta, Rayanne              Academy of Holy                 1:09.64   4   6
Girls 4x100 Meter Relay
    School                                               Seed     Finals  H# Points
  1 Academy of Holy Names  'A'                                     50.75   2  10
     1) Cooper, Christina               2) Kennedy, Theresa
     3) Mohamed, Sherez                 4) Ricks, Klarissa
Girls 4x400 Meter Relay
    School                                               Seed     Finals  H# Points
  1 Academy of Holy Names  'A'                                   4:08.29   1  10
     1) Cooper, Christina               2) Isabelle, Laura
     3) Recchia, Lauren                 4) Mohamed, Sherez
Girls 4x800 Meter Relay
    School                                               Seed     Finals  Points
  7 Academy of Holy Names  'A'                                  10:17.44    2
Girls High Jump
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
  4 Kennedy, Theresa             Academy of Holy                 5-02.00    5
Girls Pole Vault
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
  8 Stark, Amanda                Academy of Holy                J7-00.00    0.33
Girls Long Jump
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
  1 Ricks, Klarissa              Academy of Holy                17-06.00   10
Girls Triple Jump
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
  1 Kennedy, Theresa             Academy of Holy                35-04.75   10
Girls Shot Put
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
  1 Smith, Kolby                 Academy of Holy                35-08.75   10
  9 Spicer, Casey                Academy of Holy                30-02.50
            

Full results from Section 2 Harrier; Pictures are posted

More results may be available from Section 2 Harrier