Venezia by PVII

results

may 16, eddy meet

          69'TH ANNUAL WILLIAM F EDDY JR MEMORIAL MEET - 5/16/2009
                         TIMING BY WWW.FINISHRIGHT.COM
                        UNION COLLEGE, SCHENECTDAY, NY
                                    Results

                   Women - Team Rankings - 17 Events Scored
   13) Academy of Holy Names      12
Girls 400 Meter Dash
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
  4 Isabelle, Laura           11 Academy of Holy        59.40      58.89   6
Girls 800 Meter Run
    Name                    Year School                  Seed     Finals
  9 Recchia, Lauren           11 Academy of Holy      2:19.00    2:23.18
Girls 1500 Meter Run
    Name                    Year School                  Seed     Finals
  6 Ohm, Johanna              12 Academy of Holy      4:50.00    4:54.60
  7 Maloy, Catherine           8 Academy of Holy      4:45.00    4:55.47
 34 Massaroni, Tess           12 Academy of Holy      5:10.00    5:16.43
Girls 3000 Meter Run
    Name                    Year School                  Seed     Finals
  7 Triller, Leah              7 Academy of Holy     11:05.00   11:15.54
Girls 100 Meter Hurdles
12 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
Preliminaries
 25 Massaroni, Quinn          09 Academy of Holy        17.00      18.08   6
Girls 400 Meter Hurdles
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
  7 Geleta, Rayanne           12 Academy of Holy      1:08.51    1:08.20   5
 30 Ipsen, Heather            09 Niskayuna            1:13.90    1:20.27   1
Girls 4x100 Meter Relay
    School                                               Seed    Prelims  H#
Preliminaries
  1 Academy of Holy Names  'A'                          48.40      49.52q  3
Girls 4x800 Meter Relay
    School                                               Seed     Finals
  7 Academy of Holy Names  'A'                       10:10.00   10:27.70
Girls Pole Vault
    Name                    Year School                  Seed     Finals
 17 Stark, Amanda             10 Academy of Holy      8-00.00   J7-06.00
Girls Long Jump
    Name                    Year School                  Seed     Finals
  3 Ricks, Klarissa           10 Academy of Holy     17-06.00   17-03.25
Girls Shot Put
    Name                    Year School                  Seed     Finals
  6 Smith, Kolbi              11 Academy of Holy     35-10.00   34-02.00

Full results from Section 2 Harrier

More results may be available from Section 2 Harrier