Venezia by PVII

results

february 20, division ii sectionals

        2009-10 TCITL Sectionals- Division II - 2/18/2010 to 2/20/2010
                                  Division II
                                   U Albany
                                    Results

                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Academy of the Holy Names  118        2) Niskayuna High School      84
Girls 55 Meter Dash
Preliminaries
  1  1170 Ricks, Klarissa     JR Academy of the H           7.1Q  3
 15  1163 Massaroni, Quinn    SO Academy of the H           8.1   1
Semi-Finals
  1  1170 Ricks, Klarissa     JR Academy of the H           7.0Q  2
Finals
  1  1170 Ricks, Klarissa     JR Academy of the H           6.9    10
Girls 300 Meter Dash
 12  1178 Zegger, Alex        SO Academy of the H          48.1   3
 17  1165 Neff, Kristen       SO Academy of the H          52.8   1
Girls 600 Meter Run
  2  1156 Isabelle, Laura     SR Academy of the H        1:39.5     8
 12  1177 Tuffey, Maura       SR Academy of the H        1:54.9
 15  1144 Apfelbaum, Meredit  SR Academy of the H        2:00.4
Girls 1000 Meter Run
  5  1169 Recchia, Lauren     SR Academy of the H        3:11.8     2
  6  1150 Close, Kaitlin       7 Academy of the H        3:15.5     1
  7  1176 Triller, Leah        8 Academy of the H        3:16.8
Girls 1500 Meter Run
  1  1161 Maloy, Catherine    FR Academy of the H        4:55.6    10
  5  1176 Triller, Leah        8 Academy of the H        5:01.0     2
 11  1159 Kenney, Kim         JR Academy of the H        5:26.1
Girls 3000 Meter Run
  2  1161 Maloy, Catherine    FR Academy of the H       10:42.3     8
  6  1172 Rowan, Sarah        SO Academy of the H       11:16.4     1
 10  1143 Allen, Molly        SO Academy of the H       11:53.1
Girls 55 Meter Hurdles
Preliminaries
  4  1163 Massaroni, Quinn    SO Academy of the H           9.1Q  2
Finals
  5  1163 Massaroni, Quinn    SO Academy of the H           9.4   1    2
Girls 4x200 Meter Relay
  7 Academy of the Holy Names  'A'                       1:59.7   1
Girls 4x400 Meter Relay
  2 Academy of the Holy Names  'A'                       4:19.6   2    8
Girls 4x800 Meter Relay
  4 Academy of the Holy Names  'A'                      10:15.6     4
Girls High Jump
  1  1158 Kennedy, Theresa    SR Academy of the H       5-02.00    10
  4  1175 Triller, Claire     SO Academy of the H       4-08.00     4
Girls Pole Vault
  1  1174 Stark, Amanda       JR Academy of the H       8-06.00    10
Girls Long Jump
  1  1170 Ricks, Klarissa     JR Academy of the H      17-02.00    10
  2  1158 Kennedy, Theresa    SR Academy of the H      15-10.75     8
Girls Triple Jump
  1  1158 Kennedy, Theresa    SR Academy of the H      37-08.75    10
  8  1163 Massaroni, Quinn    SO Academy of the H      31-07.25
Girls Shot Put
  1  1173 Smith, Kolbi        SR Academy of the H      38-07.00    10
  9  1145 Bazzoffi, Alessand  SO Academy of the H      25-08.00

Full results from Section 2 Harrier

More results may be available from Section 2 Harrier