Venezia by PVII

results

february 18, colonial council championships

Licensed to Wynantskill Racing Team    HY-TEK's Meet Manager 2/18/2011 09:05 PM
     2010-11 TCITL Colonial Council Championships - 1/29/2011 to 2/18/2011
                        Section 2 - Indoor Track League
                               UAlbany and Union
                                    Results

                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Academy of the Holy Names  155        2) Cobleskill-Richmondville   78


Girls 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1  1486 Ricks, Klarissa     SR Academy of the H                   7.47q  1
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
  1  1486 Ricks, Klarissa     SR Academy of the H        7.47       7.36   10

Girls 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  1491 Stodgell, Jennifer  SR Academy of the H                  43.49   1  10
  2  1468 Ford, Mikaila       SO Academy of the H                  44.94   1   8
  5  1495 Zegger, Alex        JR Academy of the H                  47.30   2   2

Girls 600 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  2  1464 Cooper, Morgan      SO Academy of the H                1:51.58   1   8
  9  1478 Mance, Nicole       SO Academy of the H                2:02.68   1

Girls 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1463 Close, Kaitlin       8 Academy of the H                3:13.16   10
  7  1487 Riedy, Emily        SR Academy of the H                3:44.98

Girls 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1494 Triller, Leah       FR Academy of the H                4:53.49   10
  4  1477 Maloy, Catherine    SO Academy of the H                5:20.76    4
  9  1485 Reid, Emily         SO Academy of the H                5:30.84

Girls 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  2  1472 Kenney, Kim         SR Academy of the H               11:49.06    8
  6  1473 Kopp, Paige         SR Academy of the H               12:56.62    1

Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  1479 Massaroni, Quinn    JR Academy of the H                   9.50   1  10

Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Academy of the Holy Names  'A'                               1:58.36   1  10

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Academy of the Holy Names  'A'                               4:27.07   10

Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  3 Academy of the Holy Names  'A'                              11:13.75    6

Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  4  1470 Insero, Alyson      FR Academy of the H                4-06.00    4
  5  1493 Triller, Claire     JR Academy of the H               J4-06.00    2

Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1489 Stark, Amanda       SR Academy of the H                9-00.00   10

Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1486 Ricks, Klarissa     SR Academy of the H               16-11.75   10
  2  1479 Massaroni, Quinn    JR Academy of the H               14-09.00    8

Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  2  1479 Massaroni, Quinn    JR Academy of the H               30-11.25    8
  5  1493 Triller, Claire     JR Academy of the H               28-09.75    2

Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  4  1459 Bazzoffi, Alessand  JR Academy of the H               25-09.25    4

Full Results from Section 2 Harrier

More results may be available from Section 2 Harrier