Venezia by PVII

results

february 12, division ii sectionals

Licensed to Wynantskill Racing Team    HY-TEK's Meet Manager 2/12/2011 01:07 PM
        2010-11 TCITL Sectionals- Division II - 2/10/2011 to 2/12/2011
                                  Division II
                         U Albany and Shenendehowa HS
                                    Results

                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Niskayuna High School      114        2) Academy of the Holy Names  82

Girls 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  3  1491 Stodgell, Jennifer  SR Academy of the H                   7.83q  4
  4  1468 Ford, Mikaila       SO Academy of the H                   7.87q  2
    Name                    Year School               Prelims      Semis  H#
  2  1491 Stodgell, Jennifer  SR Academy of the H        7.83       7.86q  2
  5  1468 Ford, Mikaila       SO Academy of the H        7.87       7.93q  2
    Name                    Year School                 Semis     Finals  Points
  4  1491 Stodgell, Jennifer  SR Academy of the H        7.86       7.86    4
  5  1468 Ford, Mikaila       SO Academy of the H        7.93       7.97    2

Girls 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  2  1491 Stodgell, Jennifer  SR Academy of the H                  43.14   8   8
  6  1468 Ford, Mikaila       SO Academy of the H                  45.33   7   1
 12  1495 Zegger, Alex        JR Academy of the H                  47.55   6

Girls 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  4  1463 Close, Kaitlin       8 Academy of the H                1:45.17    4
  8  1464 Cooper, Morgan      SO Academy of the H                1:50.78
 18  1478 Mance, Nicole       SO Academy of the H                1:58.82

Girls 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  2  1494 Triller, Leah       FR Academy of the H                3:06.95    8
  5  1463 Close, Kaitlin       8 Academy of the H                3:13.03    2
 15  1483 O'Keeffe, Carolyn   SR Academy of the H                3:38.60

Girls 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1494 Triller, Leah       FR Academy of the H                4:53.35   10
  7  1477 Maloy, Catherine    SO Academy of the H                5:18.78
 10  1485 Reid, Emily         SO Academy of the H                5:29.83

Girls 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  8  1471 Kenney, Kim         SR Academy of the H               11:54.15
 12  1473 Kopp, Paige         SR Academy of the H               13:07.26
 13  1488 Rowan, Sarah        JR Academy of the H               13:18.45

Girls 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1  1479 Massaroni, Quinn    JR Academy of the H                   9.57q  1
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
  1  1479 Massaroni, Quinn    JR Academy of the H        9.57       9.43   2  10

Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  6 Academy of the Holy Names  'A'                               2:00.02   2   1

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  3 Academy of the Holy Names  'A'                               4:22.30    6

Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  5 Academy of the Holy Names  'A'                              10:49.53    2

Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  2  1493 Triller, Claire     JR Academy of the H                4-08.00    7
  4  1470 Insero, Alyson      FR Academy of the H                4-04.00    4
  9  1476 Lombardi, Isabelle   8 Academy of the H                4-00.00

Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1489 Stark, Amanda       SR Academy of the H                8-06.00   10

Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  6  1479 Massaroni, Quinn    JR Academy of the H               15-02.00    1
  7  1495 Zegger, Alex        JR Academy of the H               14-09.00
  9  1470 Insero, Alyson      FR Academy of the H               14-01.50

Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  5  1479 Massaroni, Quinn    JR Academy of the H               31-10.50    2
 12  1493 Triller, Claire     JR Academy of the H               30-02.25

Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  9  1459 Bazzoffi, Alessand  JR Academy of the H               25-04.00

Full Results from Section 2 Harrier

More results may be available from Section 2 Harrier