Venezia by PVII

results

may 26, class bb sectionals

Licensed to Broadalbin-Perth High School        HY-TEK's Meet Manager 5/31/2011
                     CLASS BB Co-Ed SECTIONALS - 5/26/2011
                         Thursday May 26, 2011 4:00pm
                         Broadalbin Perth High School
                                    Results

                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Burnt Hills-Ballston Lake  128.33     2) Academy of Holy Names     124.50

Event 1  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ricks, Klarissa              Holy Names               13.22q  1
 12 Ferrera, Gabriella           Holy Names               13.98   3

Event 1  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ricks, Klarissa              Holy Names               12.10   10

Event 3  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Stodgell, Jennifer           Holy Names               27.43q  1
  2 Ford, Mikaila                Holy Names               27.66q  3

Event 3  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Stodgell, Jennifer           Holy Names               26.90q  1
  2 Ford, Mikaila                Holy Names               27.22q  3

Event 3  Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Stodgell, Jennifer           Holy Names               26.00   10
  2 Ford, Mikaila                Holy Names               26.60    8

Event 5  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  2 Close, Kaitlin               Holy Names             1:00.50   1   8
 10 Zegger, Alex                 Holy Names             1:04.50   2

Event 7  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  2 Triller, Leah                Holy Names             2:19.20    8
  4 Cooper, Morgan               Holy Names             2:25.70    4

Event 9  Girls 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maloy, Catherine             Holy Names             4:48.20   10
  2 Triller, Leah                Holy Names             4:48.40    8
  7 Kennedy, Mackenzie           Academy of H           5:13.00

Event 11  Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  2 Maloy, Catherine             Holy Names            10:37.15    8
  6 Reid, Emily                  Holy Names            11:30.83    1

Event 13  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  3 Massaroni, Quinn             Holy Names               17.24q  1

Event 13  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  4 Massaroni, Quinn             Holy Names              J16.40    4

Event 15  Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  6 Massaroni, Quinn             Holy Names             1:12.60   1   1

Event 17  Girls 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  9 Allen, Molly                 Holy Names             8:32.30

Event 19  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Academy of Holy Names  'A'                            49.20   2  10

Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Academy of Holy Names  'A'                          3:59.40   10

Event 23  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  7 Academy of Holy Names  'A'                         10:34.57

Event 33  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  4 Triller, Claire              Holy Names             4-08.00    4
  5 Friend, Hannah               Holy Names             4-06.00    0.50

Event 35  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  2 Stark, Amanda                Holy Names            10-00.00    8

Event 29  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ricks, Klarissa              Holy Names            17-03.75   10
 12 Friend, Hannah               Holy Names            13-07.25
 14 Zegger, Alex                 Holy Names            13-06.00

Event 31  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  5 Massaroni, Quinn             Holy Names            32-06.75    2
 13 Triller, Claire              Holy Names            29-05.00

Event 25  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
 13 Bazzoffi, Alessandra         Holy Names            27-03.50
 16 Porter, Cecilia              Holy Names            26-07.00

Event 27  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
 23 Bazzoffi, Alessandra         Holy Names               65-09
 26 Porter, Cecilia              Holy Names               58-05

Event 37  Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
 11 Insero, Alyson               Holy Names                 818

Event 37  Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
 11 Insero, Alyson               Holy Names               22.19   2    146

Event 37  Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  3 Insero, Alyson               Holy Names               1.32m     429

Event 37  Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  8 Insero, Alyson               Holy Names               5.55m     243

Event 37  Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
 -- Insero, Alyson               Holy Names                  ND

Event 37  Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
 -- Insero, Alyson               Holy Names                  DQ

Full results from Section 2 Harrier

More results may be available from Section 2 Harrier