Venezia by PVII

results

april 21, bethlehem invitational

           6TH ANNUAL FLEET FEET SPORTS LADY EAGLES INV - 4/16/2010
                       PRESENTED BY CDPHP @ BETHLEHEM HS
                         TIMING BY WWW.FINISHRIGHT.COM
                                    Results

              Women - Small School - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
                                             2) Holy Names                 63

Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
 15 Ferrera, Gabriella         8 Holy Names               13.70   4
 18 Bielak, Jacqueline        12 Holy Names               14.12   1
 25 Bennett, Elizabeth        10 Holy Names               15.39   1

Girls 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================
        Meet: M 26.09  2011        Klarissa Ricks, Holy Names
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  3 Ford, Mikaila             11 Holy Names               26.45   1   6

Girls 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
 13 Triller, Claire           12 Holy Names             1:07.75   3

Girls 600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  3 Close, Kaitlin             9 Holy Names             1:40.31    6
  7 Cooper, Morgan            11 Holy Names             1:44.62    2

Girls 1000 Meter Run Varsity
=======================================================================
        Meet: M 2:55.2h  2008        Jordan White, Holy Names
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  2 Scott, Kaylee              9 Holy Names             3:04.40    8

Girls 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maloy, Catherine          11 Holy Names             4:50.26   10
  2 Willsey, Jacqueline       11 Holy Names             5:01.43    8
 10 Allen, Molly              12 Holy Names             5:21.77

Girls 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Triller, Leah             10 Holy Names            10:25.63   10
  4 Reid, Emily               11 Holy Names            11:07.39    5
  9 Kennedy, Mackenzie        10 Holy Names            11:39.17

Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
Top 6 Advance by Time
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  8 Massaroni, Quinn          12 Holy Names               17.85   2

Girls 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
 18 Smith, Julia               9 Holy Names               57.47   4

Girls 4x200 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
 13 Holy Names  'A'                                     1:59.67   3

Girls High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  9 Triller, Claire           12 Holy Names             4-08.00
 13 Insero, Alyson            10 Holy Names            J4-08.00

Girls Long Jump Varsity
=======================================================================
        Meet: M 18-03  2010        Klarissa Ricks, Holy Names
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
 20 Massaroni, Quinn          12 Holy Names            12-11.00
 29 Insero, Alyson            10 Holy Names            10-10.25

Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================
        Meet: M 36-09.75  2009        Theresa Kennedy, Holy Names
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  6 Massaroni, Quinn          12 Holy Names            30-08.50    3
 14 Triller, Claire           12 Holy Names            28-04.00
 15 Zegger, Alex              12 Holy Names            27-04.50

Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  4 Willsey, Jacqueline       11 Holy Names               89-08    5

===============================================================================
    7) Bethlehem                   19        8) Holy Names                 16.25

Girls 100 Meter Dash FROSH/SOPH Frosh/Soph
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
 27 Trimarchi, Gillian         7 Holy Names               15.76   3
 31 Wagner, Brianna            7 Holy Names               16.26   4

Girls High Jump FROSH/SOPH Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  8 Lombardi, Isabelle         9 Holy Names             4-00.00    0.25

Girls Shot Put FROSH/SOPH Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  2 Porter, Cecelia            8 Holy Names            27-00.25    8
 11 Porter, Maggie            10 Holy Names            19-11.00

Girls Discus Throw FROSH/SOPH Frosh/Soph
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  2 Porter, Cecelia            8 Holy Names               73-08    8
 11 Porter, Maggie            10 Holy Names               56-06

Girls 800 Meter Run NOVICE Novice
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
 12 Harris, Chamberlain        7 Holy Names             3:05.08

Full results from Section 2 Harrier

More results may be available from Section 2 Harrier