Venezia by PVII

results

may 24, class bb sectionals

Licensed to Queensbury High School     HY-TEK's Meet Manager 5/24/2012 11:11 PM
                  2012 Class BB Co-Ed Sectionals - 5/24/2012                   
                        2012 Class BB Co-Ed Sectionals                         
                             Knox Field, Johnstown                             
                                    Results                                    
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
                                             2) Academy of Holy Names     113

Event 1  Girls 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Mikaila Ford              JR Academy of H                      13.08q  1
  9 Gabriella Ferrera          8 Academy of H                      13.87q  3
Event 1  Girls 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School               Prelims      Semis  H#
============================================================================
Semi-Finals
  2 Mikaila Ford              JR Academy of H           13.08      13.18q  1
  5 Gabriella Ferrera          8 Academy of H           13.87      13.54q  2
Event 1  Girls 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Mikaila Ford              JR Academy of H           13.18      12.94   10
  5 Gabriella Ferrera          8 Academy of H           13.54      13.52    2
Event 3  Girls 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  2 Mikaila Ford              JR Academy of H                      27.43q  4
Event 3  Girls 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School               Prelims      Semis  H#
============================================================================
Semi-Finals
  4 Mikaila Ford              JR Academy of H           27.43      27.12q  2
Event 3  Girls 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals  Points
================================================================================
Finals
  3 Mikaila Ford              JR Academy of H           27.12      26.68    6
Event 5  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kaitlin Close             SO Academy of H                      58.82   2  10
 16 Alex Zegger               SR Academy of H                    1:06.27   3
Event 7  Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leah Triller              SO Academy of H                    2:15.74   10
  4 Morgan Cooper             JR Academy of H                    2:23.67    4
  5 Kaylee Scott              FR Academy of H                    2:26.80    2
Event 9  Girls 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Catherine Maloy           JR Academy of H                    4:43.82   10
  2 Kaylee Scott              FR Academy of H                    4:44.74    8
  8 Molly Allen               SR Academy of H                    5:08.96
Event 11  Girls 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Catherine Maloy           JR Academy of H                   10:35.88   10
Event 13  Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  8 Quinn Massaroni           SR Academy of H                      17.74q  3
Semi-Finals
 10 Quinn Massaroni           SR Academy of H           17.74      17.72   1
Event 15  Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 16 Julia Smith               FR Academy of H                    1:17.72   2
 22 Isabelle Lombardi         FR Academy of H                    1:40.45   1
Event 17  Girls 2000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jacqueline Willsey        JR Academy of H                    7:28.80   10
Event 19  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  6 Academy of Holy Names  'A'                                     53.88   1   1
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Academy of Holy Names  'A'                                   4:05.08   2  10
Event 23  Girls 4x800 Meter Relay
     1) Leah Triller SO                 2) Morgan Cooper JR               
     3) Kaitlin Close SO                4) Catherine Maloy JR             
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Academy of Holy Names  'A'                                   9:44.61   10
     1) Jacqueline Willsey JR           2) Morgan Cooper JR               
     3) Claire Triller SR               4) Leah Triller SO                
Event 25  Girls Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
 11 Cecelia Porter             8 Academy of H                   28-07.75      8.73m
Event 27  Girls Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  8 Jacqueline Willsey        JR Academy of H                      90-05     27.55m
 16 Cecelia Porter             8 Academy of H                      78-05     23.90m
Event 29  Girls Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  7 Quinn Massaroni           SR Academy of H                   14-08.00      4.47m
  8 Alyson Insero             SO Academy of H                   13-10.50      4.22m
Event 31  Girls Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  7 Quinn Massaroni           SR Academy of H                   30-11.75      9.44m
  9 Claire Triller            SR Academy of H                   29-09.00      9.06m
Event 33  Girls High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  3 Claire Triller            SR Academy of H                   J4-09.00      1.44m   6
  4 Alyson Insero             SO Academy of H                   J4-09.00      1.44m   4

Full results from Section 2 Harrier

More results may be available from Section 2 Harrier